عرضهٔ رايگان نرم‌افزار آموزش الكترونيكي زبان فارسي

در راستای آموزش خط و زبان فارسی در محیط‌های آموزش الکترونیکی، دبیرخانهٔ شورای عالی اطلاع‌رسانی با همکاری و مدیریت دانشگاه مجازی جامعه المصطفی، نسخهٔ رایگان نرم‌افزار «محتوای آموزش الکترونیکی زبان فارسی» را عرضه کرد.

به گزارش تارنمای زبان فارسی به نقل از واحد ارتباطات دبیرخانهٔ شورای عالی اطلاع‌رسانی، به دلیل نبود یک سیستم آموزشی جامع زبان فارسی و به دلیل اشتیاق علاقه‌مندان خارجی به یادگیری زبان فارسی در داخل و خارج کشور و به دلیل عدم دسترسی به استادان زبان فارسی در کشورهای خارجی، محتوای آماده شدهٔ این پروژه می‌تواند به‌عنوان متن درس دیجیتالی آموزش زبان فارسی در اختیار زبان‌آموزان و استادهای آن‌ها قرار گیرد.

در این پروژه محتوای مورد نیاز یک سامانهٔ مدیریت آموزشی (LMS) زبان فارسی برای کسانی که زبان فارسی به‌عنوان زبان دوم آنها محسوب می‌شود، تهیه شده است.

این محتوای الکترونیکی در قالب ۳۲ واحد درسی با توجه به متدهای استاندارد جهانی آموزش الکترونیک تهیه، تولید و طراحی شده است و مراحل آشنایی با الفبای زبان فارسی به شکل فایل‌های فلش، کیفیت نوشتار و تلفظ کلمات زبان فارسی همراه با مثال‌های بسیار زیاد و متون داستانی ساده ارائه شده است.

مهمترین اهدافی که در این پروژه دنبال شده‌اند عبارتند از ایجاد بستری برای یادگیری زبان فارسی بدون زبان واسط (فارسی به فارسی) جهت علاقمندان به فراگیری زبان فارسی، کاهش هزینه‌های یادگیری، ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی در زمینهٔ آموزش زبان فارسی، کاهش هزینه‌های آموزشی در دراز مدت، معرفی، تبلیغ و گسترش فرهنگ ایرانی-اسلامی، حذف محدودیت‌های مکانی-زمانی در زمینه یادگیری زبان فارسی و ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی و پوشش طیف گسترده‌تری از مخاطبان در حوزهٔ آموزش زبان فارسی.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت نسخه‌ای از این نرم‌افزار با آقای صادقی از طریق info@miu.ac.ir تماس حاصل فرمایند.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

One comment

  1. سارا صدیقی
    ۲۷ مهر ۱۳۸۹ at ۱۷:۴۲

    دستتان درد نکند

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *