هفتمین «مجمع بین‌المللی استادان زبان فارسی» دی ماه در تهران برگزار می‌شود

هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان و ادبیات فارسی در روزهای ۲۷ و ۲۸ دی ماه با حضور بیش از ۲۰۰ استاد ایرانی و خارجی این رشته در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش تارنمای «زبان فارسی» به نقل از خبرگزاری مهر، عباسعلی وفایی رئیس شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی با اعلام این خبر گفت: تمامی مقدمات لازم برای این همایش انجام شده و هفتمین دوره آن همانند سال گذشته در روزهای ۲۷ و ۲۸ دیماه با حضور بیش از ۲۰۰ استاد ایرانی و خارجی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فراخوان اعلام شده برای ارسال مقالات جهت ارائه در این همایش، افزود: مهلت فراخوان ما پایان مهرماه بود که این زمان قابل تمدید است و در صورت دریافت مقالات جدید، دبیرخانه همایش آنها را در دست بررسی خود قرار می‌دهد.

رئیس مرکز گسترش زبان فارسی تاکید این دوره از همایش استادان زبان فارسی را «توجه به آموزش نرم‌افزاری و الکترونیک زبان فارسی به دانشجویان و سایر علاقه‌مندان» عنوان کرد و از تدوین ۴ لوح فشرده در همین رابطه و عرضه آن‌ها در میان شرکت‌کنندگان در هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان و ادبیات فارسی خبر داد.

به گفتهٔ وفایی بررسی روش‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی، نقد و بررسی نرم افزارهای الکترونیکی آموزشی در این زمینه، بررسی ترجمه آثار ادبیات فارسی به زبان‌های دیگر، بررسی راهکارهای گسترش و تقویت این زبان در خارج از کشور و بررسی ادبیات معاصر فارسی از جمله محورهای اصلی همایش مذکور است.

مجمع بین‌المللی استادان زبان و ادبیات فارسی هر دو سال یکبار در تهران برگزار می‌شود و ششمین دورهٔ آن دیماه ۸۷ در دانشگاه تهران برگزار شد.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *