فرهنگ اصطلاحات ادبيات كودك تدوين مي‌شود

همزمان با جذب نخستین دانشجویان کارشناسی ارشد رشته ادبیات کودک در دانشگاه شیراز، مرکز مطالعات این دانشگاه طی طرحی در حال تدوین فرهنگ اصطلاحات ادبیات کودک است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این فرهنگ زیر نظر دکتر کاووس حسن‌لی و دکتر مرتضی خسرونژاد در مرکز مطالعات دانشگاه شیراز در حال آماده‌سازی است.

مرکز مطالعات دانشگاه شیراز هدف از آماده‌سازی این فرهنگ را فراهم‌آوردن فهرستی از مهم‌ترین کلیدواژه‌های مورد استفاده پژوهشگران ادبیات کودک و دانشجویان و ارایه تعریف‌هایی مختصر و دقیق از این کلیدواژه‌ها عنوان کرده است.

‌اکنون پذیرش نخستین دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد ادبیات کودک در دانشگاه شیراز شروع شده و ۶ دانشجو از ماه مهر در این مقطع تحصیلات خود را شروع می‌کنند.

طبق برنامه پیشنهادی مرکز مطالعات ادبیات کودک دانشگاه شیراز که به تصویب وزارت علوم رسیده است، کارشناسی ارشد ادبیات کودک به عنوان گرایشی ویژه در کارشناسی ارشد ادبیات فارسی طراحی شده و همه بخش­های ادبیات فارسی در دانشگاه‌های کشور که امکان و تخصص لازم را برای اجرای دوره دارند، می­توانند برای پذیرش دانشجو در آن داوطلب شوند.

چاپ نشریه تخصصی ادبیات کودک از آخرین فعالیت‌های مرکز مطالعات ادبیات کودک دانشگاه شیراز است. نخستین شماره این نشریه چندی پیش به سردبیری کاووس حسن‌لی منتشر شد.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *