دوره جدید آموزش زبان فارسی در صربستان آغاز شد

دوره جدید آموزش زبان فارسی در دانشکده زبان‌شناسی دانشگاه بلگراد با حضور دانشجویان علاقمند به زبان و ادب فارسی آغاز شد.

به گزارش تارنمای «زبان فارسی»، به نقل ازخبرگزاری مهر، به همین مناسبت حمید نوذریان مدرس اعزامی مرکز گسترش زبان فارسی در دانشگاه بلگراد عنوان کرد: زبان فارسی زبانی پویاست که میلیون‌ها نفر در آسیای میانه، شبه قاره هند و بخشی از بالکان از قدیم به آن سخن می‌گویند و زبان فلسفه، عرفان و زبان فرهنگ و اندیشه است. افزون بر این، خاستگاه بسیاری از بزرگان علوم در جهان اسلام مانند رازی، ابن سینا، خیام، ابوریحان و فارابی از سرزمین ایران بوده است.

وی همچنین به نکاتی درباره اشتراکات فرهنگی و زبانی بین دو ملت ایران و صربستان پرداخت و برگزاری این دوره‌ها را امری مهم برای استواری و پیوند این دو فرهنگ دانست.

نوذریان گفت: امیدوارم با تلاش همگانی و نیز همیاری مطلوب و شایسته‌ای که در چند سال اخیر بین فارسی‌آموزان، علاقمندان ایران و وابسته فرهنگی ایجاد شده است، شاهد ارتقاء سطح کیفی آموزش زبان فارسی در مراکز آموزشی و گشایش کرسی زبان فارسی در دانشگاه‌های صربستان باشیم.

زبان فارسی در دانشکده زبان‌شناسی دانشگاه صربستان به عنوان واحد انتخابی برای دانشجویان زبان‌های خارجی توسط رایزنی فرهنگی کشورمان ارائه و کلاس‌ها همه روزه از ساعت ۱۴ تا ۲۱ روزهای غیر تعطیل هفته برگزار می‌شود.

در کنار برگزاری کلاس‌های زبان فارسی، فعالیت‌های فرهنگی متنوعی هم در دانشگاه بلگراد از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان ارائه می‌شود.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *