«ادبيات تطبيقی»؛ پايان انزوای علوم انسانی

چهاردهمین شماره خبرنامه فرهنگستان زبان و ادب فارسی، ویژه مهر ۱۳۸۹ منتشر شد. در این خبرنامه، ویژه‌نامه‌ای با نام «ادبیات تطبیقی؛ پایان انزوای علوم انسانی»، که مربوط به راه‌اندازی رشته ادبیات تطبیقی در دانشگاه‌ها و تدوین درسنامه‌ای برای این رشته است، منتشر شده است.

به گزارش تارنمای «زبان فارسی» به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «دومین جلسه شورای برگزاری همایش بین‌المللی هزاره شاهنامه»، «شورای فرهنگستان زبان و ادب فارسی»، «همایش نقش سیبویه و شیوه زبان‌شناختی وی در نزدیکی فرهنگ‌ها»، «پاسداشت مقام استاد اسماعیل سعادت در جشن زادروز وی»، کارگاه «شاهنامه در فرهنگ و هنر ایران»، «سومین سخنرانی ماهانه فرهنگستان» و «نقره، در زبان‌های ایرانی و ادبیات فارسی»، نام برخی سرفصل‌های مطالب این شماره از خبرنامه فرهنگستان است.

همچنین «گزارش گروه‌ها و واحدهای فرهنگستان زبان و ادب فارسی»، «رونمایی از ویژه‌نامه ادبیات تطبیقی»، «دوره آموزش زبان فارسی در اتاوا»، «دوره آموزش زبان فارسی در سوریه»، «یادکردی از شادروان قیصر امین‌پور»، «گفت‌وگو با دکتر علی‌رضا انوشیروانی» و «نازبالشی برای بزرگ‌ترها؛ یاداشتی بر کتاب نازبالش، اثر هوشنگ مرادی کرمانی»، نیز بخش دیگری از مطالب این شماره از خبرنامه را به خود اختصاص داده‌اند.

«گزارش حضور در چهارمین فراهمایی بین‌المللی زیست‌شناسی»، «چهلمین گردهمایی معاونان پژوهشی و فناوری دانشگاه‌ها»، «پژوهشگاه‌ها و پردیس‌های علم و فناوری»، «نشست مشترک گروه واژه‌گزینی و کمیسیون انجمن‌های علمی کشور» و «نظرسنجی»؛ (واژه‌های حوزه حمل و نقل دریایی و هوایی) و معرفی چند کتاب، نیز نام فصول دیگر این خبرنامه ادبی‌اند.

نسخه الکترونیکی (PDF) چهاردهمین شماره خبرنامه در وبگاه فرهنگستان زبان و ادب فارسی در نشانی زیر قرار داده شده‌است:

www.persianacademy.ir/UserFiles/File/XABAR/XABAR14.rar

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *