نویسه‌گردان؛ سرویس جدید گوگل برای زبان فارسی

کاربران فارسی زبان کم و بیش با خدمات سایت بهنویس که به تبدیل پینگلیش یا فینگلیش به فارسی می‌پردازد آشنا هستند. اما چند روزی است که ابر‌جستجوگر اینترنتی -گوگل- نیز در این زمینه وارد شده و سرویس جدید نویسه‌گردانی خود را معرفی نموده است.

از موارد استفاده سرویس مذکور می‌توان به زمان‌هایی اشاره داشت که شما در مسافرت باشید و لازم باشد جهت به‌روز نمودن وبلاگ/سایت خود، ارسال ایمیل و … از سیستمی استفاده نمایید که مجهز به زبان فارسی نباشد.

سرویس نویسه‌گردانی گوگل، تا پیش از این برای یازده زبان دیگه از جمله بنگالی، گجراتی، هندی، اردو و پنجابی فعال بوده و از قرار معلوم به تازگی برای زبان فارسی فعال شده است. هر چند هنوز لینک مستقیم زبان فارسی در صفحه اصلی مشاهده نمی‌شود.

به نوشته وبلاگ عصیان، جهت استفاده از این سرویس، یک راهنمای کامل البته به زبان انگلیسی موجود است. در این راهنما ذکر گریده که این سرویس را در جی‌میل، اورکات و یا بلاگر نیز می‌توان استفاده نمود.

از جمله قابلیت‌های این سرویس آن است که اگر کلمه‌ای اشتباه نوشته شده باشد می‌تونید با کلیک بر روی آن از منویی که باز می‌شود کلمات مشابه را انتخاب یا با کلیک بر روی Edit خود شما آن کلمه را ویرایش کنید.

برگرفته از: تارنمای وین بتا

 • 0

  Overall Score

 • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

One comment

 1. زرین کلاه
  ۱ آبان ۱۳۸۹ at ۱۲:۰۲

  این تارنما را به صفحات خود پیوند دهید
  http://www.yadeyar.ir/learningmikhi.htm آموزش خط میخی پارسی باستان

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *