مقدمات برگزاری مجمع بین‌المللی استادان زبان فارسی

مقدمات برپایی هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان و ادبیات فارسی با هماهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام است.

به گزارش «تارنمای زبان فارسی» به نقل از خبرگزاری مهر عباسعلی وفایی رئیس مرکز گسترش زبان فارسی در این‌باره گفت: جلسات شورای سیاست‌گذاری مجمع بین‌المللی استادان زبان فارسی به صورت مرتب و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای شورای گسترش زبان فارسی برگزار می‌شود و تمامی مقدمات لازم برای برپایی این دوره از مجمع فراهم شده است.

وی افزود: در حال حاضر مشغول ارسال دعوتنامه برای حدود ۲۰۰ استاد ایرانی و خارجی زبان و ادبیات فارسی برای حضور در این مجمع هستیم.

رئیس مرکز گسترش زبان فارسی اضافه کرد: هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان و ادبیات فارسی در روزهای ۲۷ و ۲۸ دیماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گفته وفایی توجه به آموزش نرم‌افزاری و الکترونیک زبان فارسی به دانشجویان و سایر علاقه‌مندان هدف اصلی این مجمع است و در همین راستا ۴ لوح فشرده تدوین و در زمان برگزاری مجمع میان شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود.

بررسی روش‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی، نرم‌افزارهای الکترونیکی آموزشی در این زمینه، ترجمه آثار ادبیات فارسی به زبان‌های دیگر، راهکارهای گسترش و تقویت این زبان در خارج از کشور و ادبیات معاصر فارسی از جمله محورهای اصلی همایش مذکور است.

مجمع بین‌المللی استادان زبان و ادبیات فارسی دوسالانه است و ششمین دوره آن هم دیماه ۸۷ در دانشگاه تهران برگزار شد.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *