سامانهٔ ترجمهٔ متن رایگان گوگل

تارنمای گوگل نسخهٔ آزمایشی (آلفا) سامانهٔ ترجمهٔ متن خود (Google Translate) را که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند ارایه کرده است. شما می‌توانید از این‌جا به این سامانه دسترسی پیدا کنید. این سامانه امکان ترجمهٔ متن و یا پرونده از بیش از چهل زبان (از جمله فارسی) به یکدیگر را فراهم می‌کند.

از دیگر قابلیت‌های این مترجم امکان ترجمهٔ صفحه‌های اینترنتی از زبان‌های گوناگون به یکدیگر است. شما می‌توانید با استفاده از یکی از قابلیت‌های این مترجم تنها با یک کلیک صفحه‌های اینترنتی به زبان‌های گوناگون را به زبان دلخواه خود مشاهده کنید.

همچنین می‌توان با استفاده از این مترجم در متن‌های موجود در اینترنت که به زبان‌های دیگر نوشته شده‌اند با استفاده از واژه‌های زبان انتخابی جستجو کرد. کافیست به این صفحه بروید و کلیدواژه و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

این مترجم ابزارها و افزونه‌هایی نیز پشتیبانی می‌کند که از اینجا قابل دسترسی هستند.

 • 0

  Overall Score

 • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

3 comments on “سامانهٔ ترجمهٔ متن رایگان گوگل

 1. کاوه ب
  ۷ مرداد ۱۳۸۸ at ۲۱:۱۹

  سپاس از معرفی و اطلاع‌رسانی

 2. سمانه
  ۱۴ دی ۱۳۸۹ at ۰۹:۱۲

  با سلام
  سایت فوق العاده ای در زمینه ی زبان فارسی است اما امیدوارم دیگر برای گوگل تبلیغات نکنید. این موتور ترجمه ی گوگل به واسطه ی حجم عظیم کاربرانی که به اصلاح ترجمه ی عبارات آن کمک می کنند اینقدر پیشرفت کرده است. متاسفانه روز به روز هم در حال فراگیر شدن و بهتر شدن است. بنده مخالفتی با پیشرفت آن ندارم اما نگران این موضوع هستم که وابستگی ما به این خدمات رایگان گوگل باعث شود خودمان دست به کار نشویم و ابزارهای مشابهی که محققان داخلی تولید کرده اند پیشرفت نکند و روزی برسد که امثال گوگل بخواهند از این وابستگی ما به خدماتشان سواستفاده کنند مثلا آن را از حالت رایگان خارج کنند یا به واسطه ی آن مجبور شویم برخی امتیازات را به ناحق به آن ها بدهیم.
  امیدوارم رویکرد سایت شما در جهت تبلیغ فعالیت ها و پروژه های داخلی باشد تا خدای ناکرده و ناخواسته یک وقت به این مردم عزیز صدمه ای نزنید

 3. محمدرضا
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ at ۱۴:۴۰

  ما که چیزی ندیدیم

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *