مجمع بین‌المللی استادان زبان فارسی در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برپا می‌شود

کار‌شناس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران از برپایی هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان و ادبیات فارسی در تاریخ ۲۸ و ۲۹ دی ماه در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش تارنمای «زبان فارسی» و به نقل از خبرگزاری ایبنا، سید محمدمهدی خسرویان گفت: این همایش با حضور ۶۰۰ استاد برجسته ادبیات فارسی از ۵۰ کشور مختلف جهان به علاوه استادان برجسته ایرانی برگزار خواهد شد. در این مراسم استادان ادبیات درباره مسایل مختلف حوزه زبان فارسی به ویژه آموزش در سایر کشور‌ها بحث خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: این همایش از سوی شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز گسترش زبان و ادبیات فارسی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود. این همایش از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، ‌ کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، کتابخانه ملی، موسسه خانه کتاب و سازمان فرهنگی، ‌ هنری شهرداری تهران و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران مورد حمایت قرار گرفته است.

کار‌شناس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه در حاشیه این همایش کتاب‌های تخصصی ادبیات فارسی به همراه محصولات فرهنگی و اشعار شاعران برجسته جهان به نمایش گذاشته خواهد شد، یادآور شد: این نمایشگاه به صورت غرفه‌بندی با حضور ناشرانی چون نشاط و امیرکبیر در حوزه ادبیات برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای ارایه آثار خود در نمایشگاه می‌توانند با کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران تماس بگیرند.

هفتمین مجمع سالانه استادان زبان و ادبیات فارسی ۲۸ و ۲۹ دی ماه از هشت صبح تا ۱۷ در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در نمایشگاه کتاب و دریافت غرفه نمایشگاهی می‌توانند با شماره تلفن ۶۱۱۱۲۷۶۷ و ۰۹۱۲۵۲۳۶۹۵۹ حداکثر تا پایان وقت اداری ۲۵ دی ماه تماس بگیرند.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *