هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان فارسی در تهران گشایش یافت

هفتمین مجمع بین المللی استادان زبان فارسی با حضور ۲۵۰ نفر از استادان و دانشجویان زبان فارسی از ۵۰ کشور روز سه شنبه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران گشایش یافت.

به گزارش تارنمای «زبان فارسی» به نقل از خبرگزاری ایرنا، این مجمع با حضور اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر رییس جمهور، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، محمدباقر خرمشاد رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران آغاز به کار کرد.

اوکراین، آذربایجان، اردن، ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، انگلستان، بلاروس، بنگلادش، بوسنی، پاکستان، پرتقال، تاجیکستان، ترکیه، روسیه، سوئد، سودان، صربستان، ‌ عراق، فرانسه، ایتالیا و آلمان از جمله کشورهای شرکت کننده در هفتمین مجمع هستند.

در این مجمع که به مدت دو روز ادامه دارد چهار نشست تخصصی با موضوع‌هایی چون ادبیات معاصر بویژه ادبیات دوران انقلاب اسلامی، سیمای جهانی ادبیات فارسی، تاثیر ادبیات فارسی بر دیگر ادبیات و ادبیات تطبیقی برگزار می‌شود.

تاکنون شش مجمع بین المللی استادان زبان فارسی برگزار شده که پنج مجمع به میزبانی ایران و یک مجمع نیز با میزبانی تاجیکستان بوده است.

این مجمع با هدف آشنایی، داد و ستد فرهنگی و تبادل اطلاعات و تجربه بین استادان زبان و ادبیات فارسی داخل و خارج کشور برگزار شده است.

ویرایش اولیهٔ این نوشته با ویراسباز انجام شده است.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *