راه‌اندازی وبلاگ رسمی گوگل به زبان فارسی

شرکت گوگل وبلاگ رسمی خود به زبان فارسی را راه‌اندازی کرد. به گزارش «زبان فارسی»، این غول اینترنتی نخستین مطلب این وبلاگ را این گونه آغاز کرده است: «قدمت قدیمی‌ترین نسخه زبان فارسی (فارسی باستان) به هزاره اول قبل از میلاد بازمی‌گردد. امروزه، به این زبان در ایران، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان و پاره‌ای نقاط دیگر گویش می‌شود. در حدود ۵۰ درصد از جمعیت فارسی زبان از اینترنت استفاده می‌کنند — تقریبا ۲ درصد کل کاربران اینترنت در دنیا. Google بازخورد (feedback) فراوانی از کاربران فارسی زبان دارد که درخواست ارائه محصولات بیشتری به زبان فارسی را دارند.
با انتشار این پست، ما تولد اولین وبلاگ رسمی Google به زبان فارسی را اعلام می‌کنیم. وبلاگ ما کانالی ارتباطی برای اعلان‌های محصولات، راه‌اندازی ویژگی‌ها و به‌روزآوری‌های فوری در زمانهای بحرانی برای کاربران فارسی زبانمان خواهد بود.»

در ادامهٔ این مطلب که از سوی سه تن از مدیران گوگل امضا شده است، علاوه بر معرفی برخی از خدمات کنونی گوگل که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند، برخی از تلاش‌های گوگل در راستای گسترش زبان فارسی در محصولات این شرکت نیز معرفی شده‌اند. با توجه به این که استفاده از برخی از خدمات گوگل و دیگر شرکت‌های اینترنتی برای کاربران درون ایران محدود شده است، راه‌اندازی این وبلاگ امیدها را به آشتی این شرکت‌ها با زبان فارسی و کاربران ایرانی افزایش داده است.

نشانی وبلاگ فارسی گوگل  http://googlepersianblog.blogspot.com است.

این نوشته با ویراسباز ویرایش شده است.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

One comment

  1. منصوره
    ۷ فروردین ۱۳۹۱ at ۰۹:۴۲

    چقدر بد و خجالت آور که این وبلاگ فیلتر شده !!!!!!!!!!

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *