نشانی ایمیل کاملا فارسی راه‌اندازی می‌شود

تهران- رییس ثبت دامنه‌های پژوهشگاه دانش‌های بنیادین از راه‌اندازی آزمایشی پروتکل ایمیل‌های کاملا فارسی خبرداد.

علی رضا صالح روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: چنین ایمیل‌هایی به نام کاملا فارسی و وب سایت‌ها با آدرس فارسی خواهد بود اما در پسوند از نقطه‌آی‌آر (ir.) استفاده خواهد شد.

رییس مرکز ثبت دامنه‌های پژوهشگاه دانش‌های بنیادی خاطرنشان کرد: در حال بررسی نرم‌افزارهای کاربردی هستیم که به کمک آن می‌توان چنین ایمیل‌هایی را در گوشی تلفن‌همراه نیز استفاده کرد. وی یادآور شد: این برنامه‌های کاربردی نیز به زودی قابل دریافت از طریق اینترنت خواهد بود و با نصب آن روی گوشی‌های هوشمند آیفون و نوکیا می‌توان ایمیل‌های کاملا فارسی را دریافت کرد.

صالح اضافه کرد: این برنامه‌های کاربردی نیز مانند برنامه‌های بازمنبع از یک منبع خارجی کمک گرفته و بومی و به زبان فارسی درآورده شده است. وی با بیان این‌که تعداد استفاده از دامنه‌های فارسی رو به گسترش است ابراز امیدواری کرد که نام دامنه‌ها به زبان فارسی ثبت شود.

رییس مرکز ثبت دامنه‌های پژوهشگاه دانش‌های بنیادین خاطرنشان کرد: با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی با نشانی ‪  ،http://www.nic.ir‬می‌توان هر لحظه از تعداد استفاده‌کنندگان از دامنه‌های فارسی آگاهی داشت. صالح افزود: کاربران به زودی می‌توانند از دامنه‌های کاملا فارسی بدون پسوند نقطه‌آی‌آر استفاده کنند.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *