نشريات قديمی نوجوانان به كتاب‌خانۀ ملی آمدند

کتاب‌خانۀ ملی کودکان و نوجوانان که به‌صورت آنلاین فعالیت می‌کند، به‌تازگی نشریات قدیمی حوزه کودک همچون «سروش نوجوان» را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

به گزارش ایبنا نوجوان «مصطفی رحماندوست» مسؤول بخش کودک و نوجوان کتاب‌خانه‌ی ملی گفت:

نشریاتی که حدود ۲ تا ۳ دهه از انتشار آن‌ها می‌گذرد، به‌صورت آنلاین در اختیار بازدیدکنندگان وب‌سایت کتاب‌خانه‌ی ملی کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

به گفتۀ رحماندوست، این کتاب‌خانه به‌زودی نشریۀ آنلاین خود را نیز راه‌اندازی می‌کند. این نشریۀ آنلاین کودکان و نوجوانان به صورت هفتگی به‌روز می‌شود و شامل مطالبی از نویسندگان و روزنامه‌نگاران کودک و نوجوان و همچنین مطالبی به قلم خود کودکان و نوجوانان است.

کتاب‌خانۀ ملی کودکان و نوجوانان ایران همچنین به‌تازگی ۲۵ کتاب گویا را به کتاب‌های خود اضافه کرده است.

این کتاب‌خانۀ مجازی به کاربران نوجوانان خود اجازه می‌دهد در فضای وب، کتاب‌خانۀ شخصی بسازند و به صورت آنلاین کتاب بخوانند.

همچنین این کتاب‌خانه قابلیت‌هایی چون ذخیرۀ اطلاعات دارد و کودکان حتی می‌توانند تا صفحه‌ای مشخص کتاب را ورق بزنند و ادامه آن را در فرصتی دیگر بخوانند.

معرفی کتاب‌های برگزیده و امکان تبادل نظر درباره کتاب‌ها از دیگر ویژگی‌های این کتاب‌خانه است.

کتاب‌خانۀ ملی کودکان و نوجوانان ایران امکانات خود را به صورت رایگان به نوجوانان و کودکان فارسی‌زبان سراسر جهان عرضه می‌کند و هم‌اکنون بیش از ۱۰۰۰ عضو دارد.

کودکان و نوجوانان اجازۀ ورود به کتاب‌خانۀ ملی را ندارند و این یکی از دلایل راه‌اندازی کتاب‌خانۀ ملی کودکان و نوجوانان روی فضای وب بوده است. این کتابخانۀ برخط در نشانی www.ketabkhanekoodak.ir قرار دارد.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *