۴۰ كرسی زبان و ادبيات فارسی در دانشگاه‌های دنيا فعال است

معاون وزیر و رییس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات‌ و فن‌آوری گفت: در حال حاضر ۴۰ کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های دنیا فعال است.

ارسلان قربانی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با بیان این‌که در قالب همکاری‌های کوتاه مدت بستری برای ارتباط بیشتر با ایرانیان خارج از کشور فراهم شد‌، افزود: راه‌اندازی بحث متخصصان ایرانی خارج از کشور و ارتباط با آنها در انتقال تجارب و همکاری بسیار مفید است.

وی گفت: در بخش تعامل فرهنگی به ویژه در حوزه تمدن اسلامی اقدامات بسیار مفیدی در وزارت علوم صورت پذیرفته است، گفت: کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی یکی از این اقدامات است.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری با بیان این‌که در حال حاضر ۴۰ کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های دنیا فعال است، اظهار کرد: کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی در انتقال تجارب،‌ فرهنگ کشور و اهداف انقلاب اسلامی می‌تواند، مفید باشد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر بومی سازی اساتید زبان فارسی در دست بررسی است، گفت: در کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی اساتید تعدادی از دانشجویان را به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد معرفی می‌کنند، در حال حاضر ۲۰۰ نفر در داخل کشور در مقطع فوق لیسانس و دکترا در حال تحصیل هستند.

  • 0

    Overall Score

  • ‎رتبه‌بندی خوانندگان‫:‬0 Votes

هم‌رسانی

‎دربارهٔ زبان فارسی

احتمالا به این‌ها نیز علاقه‌مندید:

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published. Required fields are marked *